VIRTUÁLNÍ ADOPCE

K virtuální adopci vybíráme zvířátka, která nejsou vhodná k přímé adopci z důvodu velké plachosti, obyčejně to jsou zvířata s velmi negativními zkušenostmi s lidským zacházením, která už nemají k lidem důvěru, nejsou mazlivá, přítulná a vyžadují specifické podmínky a zacházení. Dále to jsou zvířátka se zdravotním postižením takového charakteru, že by časově nebo finančně příliš zatěžovalo budoucího majitele.

Pro tuto formu adopce také nabízíme zvířata, která jsou v našem azylu už příliš dlouho – i několik let – zvykla si zde a změnu prostředí by i vzhledem k svému věku nemusela dobře snášet. A proč to nepřiznat – my už jejich odchod taky ne.

Virtuální adopce je tak jednoduchý způsob, jak si pořídit kočku i tehdy, když má například celá rodina alergii, nevhodné podmínky pro chov zvířete, nerudného souseda apod. Jistě tento způsob, jak podpořit zvířátko v azylovém útulku, znáte například ze sdělovacích prostředků, které propagují virtuální adopci například zvířátek v ZOO.

I u nás jsou pravidla stejná:

  • můžete si sami vybrat kočku, kterou chcete adoptovat
  • na její stravu a veterinární péči pravidelně přispíváte předem dohodnutým obnosem
  • zvíře máte právo pravidelně navštěvovat
  • můžete jí nadstandardně přispívat na hračky a pamlsky

Kočky, které u nás čekají na virtuální adopci:

Ocilka

Ocilka

Ocilka je černá roční kočička. Do našeho azylu se dostala s ošklivě poraněným ocáskem, který ji musela veterinářka částečně amputovat. Ocilka se po operaci velmi rychle zotavila, ale vyskytl se další zdravotní problém – nádor v oušku. Nádor ji byl sice odstraněn, ale je potřeba ouško pravidelně čistit a stále ošetřovat. Proto Ocilku zatím není možné umístit do nového domova. I přes tyto je zdravotní problémy je Ocilka velmi přátelská, mazlivá a hravá.

Markétka

Markétka

Markétka drobná dvouletá kočička, která se k nám dostala jako malé kotě přímo z ulice. Byla nalezena ve velmi špatném stavu, byla dehydrovaná, podchlazená, se zánětem v očích a zápalem plic. Markétku se nám během měsíce podařilo z nejhoršího vyléčit a dnes je z ní krásná kočička menšího vzrůstu, kterou bohužel stále trápí chronická rýma. I přes tyto drobné potíže je Markétka neuvěřitelná kamarádka, která miluje lidi a mazlení a nejraději by stále byla u někoho na klíně a mazlila se. Nebojí si na kohokoliv vyšplhat a mazlení si doslova vynutit.

Markétku si virtuálně adoptovali Teraza s Davidem

Sisinka

Sisinka

Sisinka je rok stará velmi drobná kočička, která byla nalezena před rokem ve Vysokém Mýtě. Kde se několik dnů potulovala okolo popelnic a hledala něco k snědku. Sisinka byla z počátku trochu bojácná, ale postupně si zvykla a nyní je z ní velmi mazlivá kočička, která by nejraději byla pořád u někoho v náruči.

Sisinku virtuálně adoptovala paní Kamila s rodinou

Balů

Balů

Balů je přibližně 14 let starý kocourek, který se k nám dostal jako nechtěné dědictví. Jeho panička zemřela a z dědiců Balůa samozřejmě nikdo nechtěl. Kocourka se nám před pěti lety podařilo umístit do nové rodiny. A však po týdnu se opět vrátil k nám. V novém bydlení si nemohl zvyknout, neustále mňoukal a nechtěl jíst.Balů si užívá poklidného života v naší kočičí rodině, rád pobíhá po voliéře a je tak velmi spokojený.

Balua si virtuálně adoptovala paní Lucie Knošková

Vojta

Vojta

Vojta je starý kocourek, který se potuloval několik týdnů po Brandýse nad Orlicí. Občas se nad ním někdo slitoval a dal mu něco k jídlu, jinak kocourek asi dost dlouhou dobu strádal. Po odchytu se dostal k nám. Zde si celkem rychle. Byl vděčný za stále plnou misku jídla a pelíšek. Vojta je klidný, mírný samotář, který se občas se občas nechá pohladit, ale jinak lidskou společnost moc nevyhledává.

Max

Max

Max je asi pět let starý kocourek. Dostal se k nám jako malé koťátko, velmi rychle se spravil a vyrostl. Brzy se nám podařilo ho umístit se k polským manželům, kteří zde pracovali. Po roce se museli vrátit do Polska, a tak se Maxík vrátil zase k nám. Max má velmi přátelskou povahu, velmi rád si hraje a uklízí položené předměty. Kocourka si opět vybrala nová rodina, ale nemohl si zvyknout na nové prostředí, byl velmi nešťastný, a tak se opět za pár dní vrátil k nám. Je opět velmi kamarádský a hravý. Byl by vhodný k virtuální adopci, kdy by ho adoptivní páníčkové mohli navštěvovat a přispívali by na jeho po byt v azylku.

Rózička

Rózička

Rózička je půlroční želvovinová kočička, která se k nám dostala společně se svými dvěma sourozenci z místní romské čtvrti. Zde Rózičku a její sourozence porodila kočička, která měla svoje majitele. Ti se ale odmítali o celou kočičí rodinu postarat, zjistili, že je 4 kočky stojí spoustu peněz a tak všichni skončili na ulici. Rózička zřejmě nepoznala vlídné pohlazení lidské, proto je stále trochu plachá a opatrná, ale postupně dělá pokroky.

Hluchavka

Hluchavka

Hluchavka je asi 11 let stará kočička z Litomyšle, která se k nám dostala se svojí o rok mladší kamarádkou od staré paní, která se již o ně nemohla starat. Hluchavka je bílá dlouhosrstá a podle jména hluchá kočička. Má velmi hlasitý projev a vždy nás vítá velmi výrazným mňoukáním.

Myška

Myška

Myška je dospělá mainská mývalý kočička, která zůstala po smrti pána opuštěná a toulala se v okolí svého domu v Horním Jelení, kde občas dostala nějaké zbytky. Dostala se k nám v předloňském roce v říjnu, kdy ji paní našla s narozenými koťátky. Byla dost plachá, ale o svá koťátka se u nás vzorně starala a postupně si zvykla i na svůj nový domov. Pro koťátka se našly nové domovy a Myška se po kastraci celkem dobře spravila. Dnes je již kamarádská, ale vzhledem ke své velikosti vzbuzuje respekt. Ráda se pomazlí, ale nechová.

Bejbinka

Bejbinka

Bejbinka je šestiletá kočička s krásným neobvyklým zbarvením. Bejbina žila několik let spokojeně u své paní. Ta se ale musela přestěhovat do domova pro seniory, kam si s sebou kočičku nemohla vzít. Nové prostředí a odloučení od své paničky bylo pro kočičku velmi stresující. Bejbina pobyt u nás z počátku velmi špatně snášela, dlouho útočila jak na nás, tak i na ostatní kočičky. Dnes po více jak dvou letech se kočička už zcela zadaptovala, ale velký mazlík z ní stále není. Nás i ostatní kočičky toleruje, ale nejraději by byla někde sama.

Mája

Mája

Mája je přibližně šest let stará dlouhosrstá kočička, která se do našeho z. s. dostala z ulice, kde hledala něco k snědku. Mája je sice velmi krásná, ale její povaha je dost náročná. Nejen, že moc nemusí ostatní kočičky, ale né všichni lidé se ji také zamlouvají. Před půl rokem se nám Máju podařilo umístit do nové rodiny, zde byla první dva měsíce velmi spokojená, ale po nějaké době začala zlobit (celou noc škrábat na otevřené dveře, lítat všem v noci po hlavě a jinak na sebe upoutávat pozornost). I přes veškerou trpělivost její rodiny to po dalším měsíci s Májou vzdali a kočička se opět vrátila k nám. Mája si po počátečných nepokojích na nás i ostatní kočičky opět celkem zvykla a my doufáme, že pro ni najdeme vhodnou rodinu pro virtuální adopci.

Mája je virtuálně adoptovaná paní Zákouckou.

Elinka

Elinka

Elinka je asi tříměsíční kočička. Je vánoční dáreček, který se toulal po Dřenicích u Chrudimi. Dostala se k nám se zlatým stafylokokem. Náročnou atb léčbu zvládáme díky její chuti do života. Přestože následkem svého onemocnění přišla o část jazýčku, je velmi při chuti.

Eliška

Eliška

Eliška je skoro roční kočička, která stále vypadá jak odrostlé kotě. Byl jí asi jeden měsíc, když se k nám dostala společně se i svojí maminkou Pavlínkou a dvěma kočičími brášky. Eliška byla velmi slabá a podchlazená, měla rýmu a na oči skoro neviděla. Její maminka na tom nebyla o moc lépe. Postupně se nám podařilo Elišku vyléčit, avšak dlouhotrvající zánět v očičku ji bohužel jedno očko trvale poškodil. Tento handicap ale naší Elišce vůbec nevadí. Je to velmi milá a společenská kočička, která miluje všechny lidi a hrozně ráda si hraje.

Gustička

Gustička

Gustička je krásná asi dva roky stará kočička. Gustička pochází ze zahrádkářské kolonie, kde byla denně vystavováná nebezpečí od lidí, kterým zde překážela. Kočičku se podařilo naštěstí odchytit a přemýstit k nám do azylku. Gustička po velmi špatných zkušenech s lidmi je velmi plachá, první měsíc jsme Gustičku viděli ve volieře nejblíže na desetimetrou vzdálenost. Nyní si kočička velmi pomalu na nás zvyká, je možné se k ní příbližit na jeden metr a teprve pak utíká. Doufáme, že se nám podaří Gustčku přesvědčit, že se lidí nemusí tolik bát a někdy se nechá pohldit.

Bobinka

Bobinka

Mouratá kočička Bobinka dostala jméno podlelokomotivy Bobiny. Toulala se několik týdnů v železničním depu v České Třebové a veliceráda přespávala v čistých vagónech, kde byla nechtěná. Při svých toulkách po nádraží zřejměpřišla i o svoji půlku ocásku. Po dvouměsíčním pobytu u nás je ještě plachá a straní sespolečnosti ostatních kočiček.

MICKA Tanečnice

MICKA Tanečnice

Jedná se o výjimečnou kočku, která je pohybově postižená po prodělané panleukopénii. Touto vysoce nebezpečnou chorobou se nejspíš nakazila její matka a tak se Micka narodila s postiženým mozečkem, následkem čehož má zhoršenou koordinaci pohybu. O co hůř se však pohybuje, o to víc vitální tato kočka je. Její chuť k životu, hravost, přítulnost a nezměrná touha plnohodnotně žít, které jí nejspíš jako kotěti pomohly přežit tuhle nemoc, je obdivuhodná. Tato milá mazlivá mourinka, která se sice na první pohled hrůzostrašně vypadajícím způsobem pohybuje po bytě i zahradě, je nesmírně temperamentní, vitální a zvědavá. Micka je důkazem, že své postižení mohou statečně zvládat nejen lidé, ale i zvířata.
Tanečnice už našla svoji virtuální adoptivní rodinu (p. Ráčková)